لیوان کاغذی یکبار مصرف
لیوان کاغذی یکبار مصرف
نوامبر 29, 2019

لیوان کاغذی

گروه تولیدی لیوان کاغذی جام کاپ در حال حاضر با تولید لیوان کاغذی 220 سی سی و همچنین پیش دستی کاغذی با چاپ اختصاصی در حال فعالیت است که از کمترین تیراژ لیوان کاغذی با چاپ اختصاصی که 5000 عدد میباشد تا تیراژ چندصد هزار عدد لیوان کاغذی به لطف خداوند و کیفیت مناسب لیوان کاغذی در حال انجام خدمت رسانی برای مشتریان خود و شرکتها و ارگانها و … بوده است.

چاپ روی لیوان کاغذی تبلیغاتی را هم میتوان در ادارات و ارگانها برای نوشیدن مایعات برای پرسنل و یا ارباب رجوع استفاده کرد و هم در نمایشگاه ها و سمینارها و مراسمات و میهمانی ها.

تا کنون شرکت هایی نظیر هواپیمایی آسمان و زاگرس برای تهیه عمده لیوان کاغذی با گروه تولیدی جام کاپ همکاری داشته اند. همینطور شرکت سامسونگ و ال جی برای تهیه عمده لیوان کاغذی با گروه تولیدی لیوان کاغذی جام کاپ همکاری داشته اند و همینطور شرکت هایی که در تعداد پایینتر و مداوم برای مراسم ها و شرکت در نمایشگاه های خود با ما در ارتباط بوده اند که نام تعدادی از آنها را به اختصار عرض مینماییم:

لیوان کاغذی دام ایران ، لیوان کاغذی سفرنما ، لیوان کاغذی کافه فنجانه ، لیوان کاغذی پرمیس ، لیوان کاغذی زرحساب ، لیوان کاغذی مبلمان ویلگا ، لیوان کاغذی سیف خودرو و . . .

در تولید لیوان کاغذی، استفاده از محلول انتقال پنوماتیک، را به طور موثر حذف کنید و با ساده کردن فرآیند تولید لیوان کاغذی در زمان صرفه جویی کنید و با حذف خودکار بریدگی ها و برش های اضافی، نیاز به نیروی کار را کاهش دهید زیرا پیشنهاد آن را می توان با مجموعه تولید فعلی شما تطبیق داد و مطابق با نیازها و نیازهای دقیق شما پیکربندی کرد.

در نتیجه دستگاه تولید لیوان کاغذی به شکلی است که مخصوص تولید محصولات لیوان کاغذی طراحی شده است و به طور کلی، تولید این لیوان ها یک فرآیند چرخه ای است که با عمل مکانیکی رفت و برگشتی مداوم، یک جریان مداوم محصول کاغذی ایجاد می کند. بنابراین این حرکت مکرر دستگاه لیوان کاغذی توسط مکانیزم سوپاپ در دستگاه لیوان به دست می آید.

همچنین به طور کلی، هنگامی که دستگاه لیوان کاغذی تولید می شود، بادامک در مکانیزم دستگاه یک حرکت چرخشی را انجام می دهد تا پیرو دستگاه را به حرکت متقابل بر اساس الزامات خاص فشار دهد که اما در این فرآیند باید توجه داشت که برای اینکه دنبال کننده ماشین با نقطه عمل بادامک در تماس نزدیک باشد، از آنجایی که آن ها کنتاکت نقطه ای یا خطی هستند، باید توسط فنر یا گرانش خارجی متوجه شوند که البته مکانیسم سوپاپ دستگاه لیوان کاغذی به پیرو دستگاه اجازه می دهد تا قوانین حرکت پیچیده تری را به دست آورد و از این طریق به اثر بازیافت تولید مقوا دسترسی داشته باشید و الزامات برای تولید بیشتر محصولات لیوان کاغذی را برآورده کند.

مکانیزم تولید لیوان کاغذی

مکانیزم کلی دستگاه ساختاری ساده و طراحی جمع و جور دارد و می تواند الزامات مختلف حرکتی پیچیده را برآورده کند و نه تنها روی دستگاه لیوان کاغذی کاربرد خوبی دارد، بلکه در سایر تجهیزات نیز نقش مهمی داشته است زیرا لیوان کاغذی از تراشه های چوب ساخته می شوند که تراشه ها به خمیر چوب تبدیل می شوند که به کاغذ تبدیل می شود و خمیر با استفاده از کلر، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی سفید می شود. همچنین تولید کنندگان کاغذ در این روند یک لایه پلاستیکی نازک می گذارند که آن را ضد آب می کند و ورق صاف کاغذ با پوشش پلاستیکی سپس به شکل فنجانی در می آید که در مرحله بعد، سازنده پلاستیک را گرم می کند و قطعات فنجان را به هم فشار می دهد تا پلاستیک آنها را بچسباند.

فعالان محیط زیست و شهروندان زمان زیادی است که نگران تأثیر لیوان‌های یکبار مصرف بر محیط زیست و بودجه ما فکر می‌کنند و اغلب استفاده از لیوان کاغذی ضروری و راحت است و این بحث را از لیوان های قابل استفاده مجدد در مقابل لیوان های کاغذی مصرف به لیوان های پلی استایرن در مقابل لیوان های پلاستیکی تغییر می دهد. زیرا استایروفوم زیست تخریب پذیر نیست و نمی توان آن را بازیافت کرد، به این معنی که لیوان های استایروفوم به زباله های دفن زباله کمک می کنند و از مواد شیمیایی نیز در تولید استایروفوم مانند بنزن استفاده می شود که به گفته کارشناسان محیط زیست برای محیط زیست مضر است و در حالی که لیوان های پلاستیکی زیست تخریب پذیر نیستند، بسیاری از آنها قابل بازیافت هستند، که لیوان کاغذی را به گزینه سازگارتر با محیط زیست تبدیل می کند.

لیوان های کاغذی در مقابل لیوان های پلی اتیلن

این یک اتفاق ساده است که مردم را در حال قدم زدن در حالی که قهوه را در لیوان کاغذی یا استایروفوم حمل می کنند، می بینید و مقادیر عایق کاغذ و استایروفوم تفاوت چندانی با هم ندارند، اما لیوان های استایروفوم معمولاً ضخیم تر از کاغذی هستند، بنابراین قهوه شما را برای مدت طولانی تری گرم نگه می دارند و با این حال، نوشیدن از لیوان استایروفوم برای بسیاری از افراد جذاب نیست، زیرا دوستدار محیط زیست نیست و کاغذ بسیار سریعتر از استایروفوم تجزیه می شود. لیوان کاغذی از بستنی، فنجان نوشیدنی سرد، فنجان نوشیدنی گرم برای صنایع فست فود، سطل های کی اف سی تا لیوان های شیر (فنجان تازه)، و سطل های ذرت بو داده برای اوقات فراغت و راحتی باشد که مشتریان محصولات مختلف برای لیوان کاغذی نیازهای متفاوتی دارند اما به طور کلی الزامات ایمنی و بهداشت، ظاهر و شکل دهی لیوان کاغذی یکسان است.

الزامات ایمنی لیوان کاغذی

به این دلیل که لیوان کاغذی در تماس مستقیم با بدن انسان هستند و بهداشت لیوان های کاغذی مورد توجه مشتریان قرار می گیرد زیرا مشتریان نیاز دارند که لیوان های کاغذی غیر سمی و بی بو باشند که در میان آنها، محتوای فلزات سنگین، مواد فلورسنت و شاخص ‌های میکروبیولوژیکی، اشیاء آزمایشی کلیدی هستند که می‌توانند مطابق با الزامات استاندارد بهداشتی برای کاغذ خام برای بسته‌بندی مواد غذایی آزمایش شوند. البته مشتریان عموماً به لیوان کاغذی نیاز دارند که دارای یکنواختی رنگ بالا، عدم وجود لکه های رنگی واضح، بدون لکه های روغنی روی سطح، طرح کلی واضح و کامل الگو باشد و پس از تولید لیوان کاغذی، دهانه آن نباید فرورفته یا چروکیده شود، کف فنجان نباید فرورفته باشد و لبه های سفیدی ظاهر نشود. لایه مومی لیوان کاغذی یکدست و نفوذ پذیر است و یکنواختی بدون نشتی است.

اهمیت تولید لیوان کاغذی

علاوه بر دو جنبه فوق، مشتریان مختلف تمرکزهای متفاوتی دارند و برای لیوان کاغذی مشتریان بیشتر نگران عملکرد نشتی و بوی چاپ لیوان کاغذی هستند و به راحتی در هنگام پر کردن آب بندی می شود. زیرا در حالی که مشتریان لیوان های بستنی بیشتر نگران ظاهر لیوان کاغذی هستند، مانند روشن بودن رنگ چاپ، ثبت رنگ دقیق و وجود انحراف لب به لب روی لیوان های کاغذی شکل گرفته و الزامات لیوان های کاغذی با درب نسبتاً سخت هستند و مشتریان لیوان کاغذی نوشیدنی داغ و لیوان های داغ بیشتر نگران عملکرد نشتی، سفتی لیوان و مناسب بودن درب آن هستن و برخی از مشتریان لیوان کاغذی نگران ظاهر محصول هستند. علاوه بر این، ویژگی های فیزیکی مانند ظرفیت لیوان کاغذی و انحراف اندازه لیوان نیز از نکات کلیدی است که مشتریان باید به آن توجه کنند.

لیوان کاغذی سفارشی

پس از درک کامل نیازهای مشتری، سازنده لیوان کاغذی شروع به تولید لیوان های کاغذی برای مشتری کرد و سه امتیاز مهم تولید لیوان کاغذی وجود دارد و کاغذ پایه ای را انتخاب کنید که مطابق با نیاز مشتری باشد و کارخانه تولید لیوان کاغذی با توجه به نیاز مشتریان و محصولات مختلف، کاغذهای پایه مختلف را با پایه های مختلف انتخاب می کند و به طور نسبی، کاغذ پایه مورد استفاده در لیوان های کاغذی سایز کوچک وزن پایه کمی پایین تری دارد که تاثیری بر استفاده مصرف کنندگان از محصولات لیوان کاغذی نخواهد داشت و هزینه ها را کاهش می دهد.

برای محصولات لیوان کاغذی با اهداف مختلف، تولید کنندگان لیوان نیز توصیه های متفاوتی دارند و به عنوان مثال، هنگام تولید لیوان نوشیدنی سرد و لیوان بستنی، توصیه می شود که مشتریان کاغذهای روکش پلی اتیلن دو طرفه را انتخاب کنند، زیرا لیوان کاغذی های نوشیدنی سرد و لیوان های بستنی در هنگام استفاده روی سطح لیوان کاغذی متراکم می شوند و اگر هیچ لایه پلی اتیلن روی سطح وجود نداشته باشد، بخار آب به لایه کاغذ نفوذ می کند و باعث نرم شدن لیوان کاغذی می شود که برای آن ها نوشیدنی گرم، توصیه می شود که مشتریان از کاغذ روکش پلی اتیلن یک طرفه و کاغذ پایه با وزن پایه نسبتاً بالا استفاده کنند و از جوهرهای مبتنی بر آب چاپ فلکسوگرافی استفاده می کند که می تواند از نوشیدنی داغ و بوی سنگین جوهر جلوگیری کند و جوهرهای مبتنی بر آب جوهرهای سازگار با محیط زیست هستند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟